Obrazovni programi

U svim obrazovnim programina Pomorske škole Split školovanje traje 4 godine nakon čega se stiće diploma srednje stručne spreme. U Pomorskoj školi Split postoje 4 obrazovna programa to su:

Pomorski Nautičar

Nastavni predmet TJEDNI BROJ SATI
I.r II.r III.r IV.r
A - Opći sadržaji
1. Hrvatski jezik 3 3 3 3
2. Engleski jezik 3 3 3 3
3. Fizika 2 2 0 0
4. Povijest 2 1 0 0
5. Geografija 2 0 0 0
6. Etika/Vjeronauk 1 1 1 1
7. Politika i gospodarstvo 0 0 0 2
8. Tjelesna i zdravstvena kultura 2 2 2 2
9. Matematika 3 3 3 3
10. Računalstvo 2 2 0 0
UKUPNO A 20 17 12 14
B - Posebni strukovni dio
11. Engleski jezik u pomorstvu 2 2 0 0
12. Zaštita morskog okoliša 1 0 0 0
13. Sigurnost na moru 2 2 0 0
14. Poznavanje broda 3 0 0 0
15. Praktična nastava 3 2 2 3
16. Brodski strojevi i uređaji 0 2 0 0
17. Meteorologija i oceanografija 0 2 1 0
18. Terestrička navigacija  0 2 2 0
19. Pomorske komunikacije 0 2 2 0
20. Stabilnost broda 0 0 3 0
21. Astronomska navigacija 0 0 2 2
22. Pomorsko pravo 0 0 2 1
23. Pravila o izbjegavanje sudara na moru 0 0 3 0
24. Medicina za pomorce 0 0 2 0
25. Rukovanje teretom 0 0 0 3
26. Elektronička navigacija 0 0 0 4
28. Manevriranje brodom  0 0 0 2
29. Držanje straže na brodu 0 0 0 1
30. Prijevoz opasnih tereta morem 0 0 0 1
31. Talijanski  jezik u pomorstvu ili osnove komunikologije 1 1 0 0
32. Psihologija rada 0 0 1 1
33. Osnovna osposobljenost za rad na tankerima za ulje i kemikalije ili psihologija rada 0 0 1 1
UKUPNO B 12 15 20 18
UKUPNO A+B 32 32 32 32

Napomena: u prvom, drugom, trečem i četvrtom razredu, u izbornom strukovnom modulu, odabire se jedan izborni predmet.


Tehničar za brodostrojarstvo

Nastavni predmet TJEDNI BROJ SATI
I.r II.r III.r IV.r
A - Opći sadržaji
1. Hrvatski jezik 3 3 3 3
2. Engleski jezik 3 3 3 3
3. Povijest 2 1 0 0
4. Geografija 2 0 0 0
5. Etika/Vjeronauk 1 1 1 1
6. Politika i gospodarstvo 0 0 0 2
7. Tjelesna i zdravstvena kultura 2 2 2 2
8. Matematika 3 3 3 3
9. Fizika 2 2 0 0
10. Kemija 2 0 0 0
11. Računalstvo 2 2 0 0
UKUPNO A 22 17 12 14
B - Posebni sadržaji (strukovni sadržaji)
11. Konstrukcija i stabilnost broda 0 0 2 0
12. Tehničko crtanje i nacrtna geometrija 2 2 0 0
13. Tehnička mehanika 2 2 0 0
14. Tehnički materijali 2 0 0 0
15. Elementi strojeva 0 3 0 0
16. Termodinamika 0 3 0 0
17. Hidraulika i pneumatika 0 0 2 0
18. Elektrotehnika i elektronika 0 0 2 2
19. Automatizacija brodskog sustava 0 0 0 3
20. Rukovanje brodicom za spašavanje 0 0 0 1
21. Brodski motori 0 0 2 3
22. Parni kotlovi i parne turbine 0 0 0 3
23. Pomoćni brodski strojevi 0 0 2 2
24. Pomorsko  pravo 0 0 2 0
25. Medicinska prva pomoć na brodu  0 1 0 0
26. Upravljanje brodskim sustavima 0 0 0 2
27. Radioničke vježbe  0 0 0 2
29. Protupožarna zaštita 0 0 1 0
30. Sigurnost na moru 0 0 1 0
31. Praktična nastava 3 3 0 0
32.  Engleski jezik u struci 1 1 0 0
33. Osnovna osposobljenost za rad na tankerima za ulje i kemikalije ili psihologija rada  0 0 1 0
UKUPNO B 10 15 20 18
UKUPNO A+B 32 32 32 32
31. Praktikum na brodu 40 40 40 40

Tehničar za logistiku i špediciju

Nastavni predmet TJEDNI BROJ SATI
I.r II.r III.r IV.r
A - Opći sadržaji
1. Hrvatski jezik 3 3 3 3
2. Engleski jezik 3 3 3 3
3. Njemački jezik 2 2 2 2
4. Povijest 2 2 0 0
5. Geografija 2 2 0 0
6. Etika/Vjeronauk 1 1 1 1
7. Politika i gospodarstvo 0 0 0 2
8. Tjelesna i zdravstvena kultura 2 2 2 2
9. Matematika 3 3 3 3
10. Fizika 2 2 0 0
11. Biologija 1 0 0 0
UKUPNO A 23 20 14 16
B - Posebni sadržaji (strukovni sadržaji)
11. Računalstvo 3 3 0 0
12. Osnove prijevoza i prijenosa 2 0 0 0
13. Poznavanje robe  2 0 0 0
14. Ekonomika prometa 0 0 2 0
15. Terminali i mehanizacija 2 0 0 0
16. Skladišno poslovanje  0 2 0 0
17. Poslovne komunikacije 0 0 2 0
18. Financijsko poslovanje  0 2 0 0
19. Organizacija prijevoza tereta 0 0 3 0
20. Međunarodno poslovanje 0 0 2 0
21. Prometno pravo 0 2 0 0
22. Špedicija 0 0 2 2
23. Osiguranje u prijevozu 0 0 0 2
24. Agencijski poslovi  0 0 0 3
25. Prijevozna sredstva 0 2 0 0
26. Praktična nastav 0 0 3 7
UKUPNO B 6 8 16 16
UKUPNO A+B 30 31 31 31
27. Stručna praksa     80 do40

Ribarsko-nautički tehničar

Nastavni predmet TJEDNI BROJ SATI
I.r II.r III.r IV.r
A - Opće obrazovni dio programa
1. Hrvatski jezik 3 3 3 3
2. Engleski jezik 3 3 3 3
3. Talijanski jezik 0 0 2 2
4. Povijest 2 2 0 0
5. Geografija  2 2 0 0
6. Etika/Vjeronauk 1 1 1 1
7. Politika i gospodarstvo 0 0 0 2
8. Tjelesna i zdravstvena kultura 2 2 2 2
9. Matematika 3 3 3 3
10. Fizika 2 2 0 0
11. Računalstvo 2 2 0 0
UKUPNO A 20 20 14 16
B - Stručno-teorijski dio programa
12. Biologija s ekologijom 2 2 0 0
13. Ribarstvena biologija s ekologijom 0 0 2 3
14. Morski ribolov 4 2 3 2
15. Tehnologija očuvanja i preradbe morskih organizama 0 0 2 3
16. Marikultura 0 0 2 2
17. Ribarske i mornarske vještine 2 0 0 0
18. Plovidba 2 2 2 0
19. Sigurnost na moru 0 2 2 3
20. Brodski pogon 0 2 2 0
21. Poduzetništvo 0 0 1 0
22. Praktična nastava 2 2+80 2+40 4
UKUPNO B 12 12 18 16
UKUPNO A+B 32 32 32 32